DARMOWA DOSTAWA PRZY ZAMÓWIENIU OD 400 ZŁ 

KORZYŚCI Z ĆWICZEŃ Z PIŁKĄ GIMNASTYCZNĄ

2024-01-23 13:07:00
KORZYŚCI Z ĆWICZEŃ Z PIŁKĄ GIMNASTYCZNĄ

Piłka gimnastyczna

Dziś wiele osób chcąc zadbać o zdrowie i sylwetkę, decyduje się na trening we własnych czterech kątach...


Dziś wiele osób chcąc zadbać o zdrowie i sylwetkę, decyduje się na trening we własnych czterech kątach. Ćwiczenia w domu mogą przynieść satysfakcjonujące efekty – nie potrzeba wcale dużych i ciężkich maszyn czy urządzeń. Jedne z najpopularniejszych akcesoriów, które chętnie wykorzystuje się zarówno na sali gimnastycznej czy siłowni, jak i w warunkach domowych to piłki gimnastyczne. Przedstawiamy najważniejsze zalety tego rozwiązania.

Piłka gimnastyczna – dla kogo?

Praktycznie nic nie stoi na przeszkodzie, by rozpocząć trening. Nie ma ograniczeń wiekowych - ćwiczyć mogą wszyscy, od dzieci do seniorów. Nie potrzeba również specjalnych umiejętności czy określonej formy fizycznej. Ponadto, polecany jest także kobietom w ciąży. Ćwiczenia z piłką gimnastyczną często rekomenduje się osobom, które prowadzą siedzący tryb życia. Po wielu, długich godzinach za biurkiem można po pracy zrelaksować się i rozciągnąć, a nawet pozbyć się bólu mięśni, który szczególnie doskwiera w okolicy pleców.
alt
 

Jaką piłkę gimnastyczną wybrać?

Zanim zaczniemy ćwiczyć, musimy oczywiście wybrać właściwy model dopasowany do naszych potrzeb. Nie jest to łatwe zadanie. Z reguły siedząc na przyrządzie kąt pomiędzy udem a podudziem oraz między udami a tułowiem powinien wynosić 90 stopni. Odpowiedni przyrząd treningowy musi być zatem dobrany do naszego wzrostu. Skupiamy się wtedy na średnicy. Piłka gimnastyczna o średnicy 55 cm najlepiej sprawdzi się dla osób o wzroście 150-165 cm, średnica 65 cm – 166-175 cm, 75 cm będzie idealna dla osób mierzących 176-185 cm, natomiast średnica 85 cm znakomicie sprawdzi się dla wszystkich, których wzrost przekracza 185 cm.
alt

Piłka do ćwiczeń - zalety

W odróżnieniu od wielu innych sprzętów przeznaczonych do ćwiczeń jest to wszechstronny przyrząd treningowy. Poprawia zarówno koordynację ruchową, jak i kondycję. Z uwagi na okrągły i trudny do utrzymania równowagi kształt angażuje do pracy wiele mięśni. Regularne ćwiczenia wzmacniają mięśnie głębokie, a jednocześnie zmniejszają ich napięcie. Pomaga to zniwelować problemy z kręgosłupem, a także utrzymać prawidłową postawę. Ponadto, tego rodzaju trening pobudza krążenie oraz wpływa na funkcjonowanie wszystkich narządów wewnętrznych. Co więcej, regularny trening z piłką gimnastyczną pomaga w redukcji tkanki tłuszczowej i chętnie używany jest także do kształtowania sylwetki. Z powodzeniem stosowany jest także do terapii rehabilitacyjnej.
alt

Popularne ćwiczenia z piłką gimnastyczną

Treningi te są bardzo skuteczne na wzmocnienie różnych partii ciała. Na przykład, na brzuch wystarczy położyć się na podłodze, objąć ją łydkami, a następie unosić nogi do wysokości, na której czujemy maksymalne napięcie mięśni brzucha. Ważne, by za każdym razem opuszczać powoli nogi. W wypadku pracy z kręgosłupem, należy położyć się tyłem na piłce, by ta znajdowała się między krzyżem a łopatkami, a następnie ugiąć kolana pod kątem 90 stopni, wyciągnąć ręce za głowę i prostować kolana, tak, by nasz przyrząd treningowy przesuwał się wzdłuż pleców.

Autor:Radosław GROT